Wirtualna Sekcja Strzelecka

Karabin Poziom 0

 

Karabin Poziom 0  to kurs dla każdego, kto chce nauczyć się fundamentów obsługi i strzelania z karabinów, karabinków, pistoletów maszynowych w sposób dynamiczny. 

Co to oznacza? Trenujemy postawę stojąc, szybkie złożenia, kontrolę broni oraz rzeczy takie, jak wymiany magazynków. Nie będzie nic o strzelaniach tarczowych.
 
 
Sekcja jest podzielona na 4 podgrupy:
+ karabinek AUG - posłużył za przykład ogólny dla całości Sekcji i oczywiście pokazano jak pracować z tą konkretną bronią,
+ karabinek AR - obsługa broni na przykładzie broni sklonowanej z AR15,
+ karabinek AK - obsługa broni na klonie AK,
+ pistolety maszynowe (PM) - obsługa broni na przykładzie "wiertarek", czyli RAK, UZI.
 
Jeśli używasz innej broni i nie wiesz, którą opcję wybrać - zapytaj.
 
 
Na czym polega trening i jak wygląda Kurs?
 
Najważniejsza jest odpowiednia ilość powtórzeń, czyli trening. Żeby jednak być gotowym na trening - trzeba wiedzieć jak go wykonywać.
 
Na początku zapoznasz się z częścią teoretyczną w formie filmów demonstrujacych kolejne zagadanienia. Jednorazowo będziemy wprowadzać Cię tylko w niezbędną do treningu wiedzę i później stopniowo ją poszerzać. Nie robimy całej teorii "na dzień dobr", bo wszystko trzeba przećwiczyć.
 
Kiedy już wiesz, o co chodzi, wtedy zaczynamy trening. Są dwie formy. Zacznę od pomocniczej. Są to nagrania, na których zobaczysz jak wykonać dany element - z rozbiciem na kolejne kroki omawiane na bieżąco (np. wystaw lewą nogę o pół buta do przodu). Oglądasz i powtarzasz to, co widzisz. 
 
Zasadnicza forma treningu jest inna. Na ekranie pojawia się animacja, która pokazuje, co ćwiczymy. Następnie wyświetlany jest cel (tarcza, gong), do którego należy wycelować i oddać symulowany strzał z odpowiedniej postawy, w odpowiedniej kolejności, z wymianą magazynka lub wykonując jeszcze inne zadanie, określone i pokazane wcześniej. 
 
Przykład: masz podnieść broń, wycelować i oddać strzał. Widzisz czarny ekran, pojawia się plansza z celem i słyszysz sygnał dźwiękowy. Podnosisz broń, wycelowujesz w tarczę i symulujesz strzał. Następnie opuszczasz broń, pojawia się czarny ekran i czekasz na kolejne powtórzenie
 
 
Jaki jest efekt?
Ta forma treningu ma wiele zalet:
+ można ćwiczyć w swoim własnym tempie,
+ od razu tenujesz samodzielnie
+ masz pełną elastycznosć czasową,
+ łatwo dostosować obciążenie treningu,
+ nie trzeba wiele sprzętu,
+ nie zużywasz amunicji,
+ nie musisz jechać na strzelnicę,
+ jeśli masz ze sobą latop - możesz trenować gdziekolwiek,
+ jest jeszcze kilka innych zalet ale...
+ przede wszystkim TO DZIAŁA.
 
Wady lub problemy? 
Owszem ale są pod kontrolą.
Przede wszystkim musisz samodzielnie dbać o porawne wykonywanie technik, bo nie ma nikogo, kto stoi obok i patrzy. 
Rozwiązaliśmy to układając treningi kontrolne oraz ćwiczenia na strzelnicę. Otrzymasz też szereg podpowiedzi takich jak nagrywanie treningów telefonem z odpowiedniej perspektywy, karty kontrolne, możliwość wzięcia udziału w naszych treningach na strzelnicy.
 
Jeśli nasal martwisz się o efekt - mogę tylko powiedzieć, że nikt jeszcze nie zgłosił, że trening nie działa. Za to wiele osób chwali to rozwiązanie. 
Sprawdź o opinie.
 
Pytania i odpowiedzi
 
- Co jeśli chcę trenować jednocześnie na AK i AR (albo dowolny inny miks)? 
+ To trochę jak robienie prawa jazdy na osobówkę i TIRa jednocześnie. Nie polecam ale da się. Od strony systemu wygląda to tak: opłać dowolny wybrany rodzaj broni. Następnie zaloguj się. W Kursie znajdziesz zakładkę "dodatkowe rodzaje broni". Tam możesz dokupić część teoretyczną dotyczącą obsługi innej broni. Trening jest taki sam. Koszt dokupienia innych typów broni to tylko  kilkadziesiąt złotych w zależności od ilości dodatkowych materiałów.
 
- Dlaczego Kurs jest podzielony na rodzaje broni?
+ Żeby nie mieszać. Osoby, które chcą trenować na jednym typie nie muszą szukać dotyczących ich materiałów, bo wyświetlą się tylko te wybrane.
 
- Ile czasu trwa kurs?
- Trening trwa 90 dni. Dostęp wynosi 100 dni od zalogowania. 
 
- Czemu dostęp do kursu nie jest nieskończony?
+ Jest to forma motywacji do pracy z kursem. Kursy dożywotnie z reguły leżą i się kurzą. Tutaj musisz pracować, bo stracisz dostęp.
 
- Ale czy w wyjątkowym przypadku...
+ Tak. Za dopłatą będzie można przedłużyć dostęp w trakcie.
 
- Czemu nie widzę całego Kursu od razu?
+ Dostęp do kolejnych tygodni otrzymasz, co 7 dni. Chodzi o to, żeby ćwiczyć z sensem, a nie obejrzeć wszystkie filmiki i skakać, po całym treningu.
 
Wybierz podstawowy rodzaj broni z którą chcesz trenować: